46565662.jpg

NEPEČENÉ CUKROVÍ

Snadné nepečené: 10 druhů bonbonků

Takovou bonboniéru nekoupíte v žádné cukrárně, nic vám ale nebrání, abyste si ji vyrobili doma. Vybrali jsme pro vás recepty na domácí bonbony, které budete mít hotové raz dva.

Kuličky se skořicí

* 60g másla
* 100 g perníku
* 80 g moučkového cukru
* 1 vanilkový cukr
* 3 polévkové lžíce silné černé kávy
* skořice a moučkový cukr na obalení

Perník najemno semeleme. Přidáme změklé máslo, moučkový a vanilkový cukr. Směs promícháme a postupně přidáváme kávu. Vypracujeme v hladké těsto a necháme v lednici odležet. Z těsta tvoříme kuličky, které ihned obalujeme ve skořicovém cukru a skládáme do papírových košíčků. Necháme v lednici ztuhnout.

S višní a griotkou

* 100 g čokolády na vaření
* 50 g ztuženého tuku
* 3 polévkové lžíce griotky
* 50 g strouhaných vlašských ořechů
* 50 g strouhaných lískových ořechů
* višňový alginát na naplnění
* čokoládová rýže na obalení

Čokoládu rozpustíme, smícháme s tukem a přimícháme nastrouhané ořechy. Těsto dobře promícháme, ochutíme griotkou a necháme v lednici ztuhnout. Kuličky višňového alginátu obalíme v těstu a vytvarujeme do bonbonků. Obalíme v čokoládové rýži a necháme v lednici ztuhnout.

Plněné vaječným likérem

* 160 g piškotů
* 160 g moučkového cukru
* 60 g másla
* 2 polévkové lžíce rumu
* 2 polévkové lžíce mléka
* 2 polévkové lžíce kakaa
* vaječný likér na naplnění
* cukr krystal na obalení

Nastrouhané piškoty smícháme s cukrem a kakaem. Přilijeme rum a přidáme změklé máslo. Těsto dobře promícháme a podle potřeby přilijeme mléko. Propracujeme a necháme v lednici odležet. Z těsta tvoříme kuličky, do kterých uděláme prstem díru a nalijeme do ní vaječný likér. Opatrně zabalíme a obalíme v krystalovém cukru. Kuličky přendáme do papírových košíčků a necháme je v lednici ztuhnout.

Marcipánové s mandlemi

* 150 g marcipánu
* 20 g loupaných mandlí
* 50 g bílé čokolády
* 30 g ztuženého tuku
* mandlové plátky na obalení

Marcipán propracujeme rukou a rozdělíme na 30 dílů. Do středu každého dílku vložíme oloupanou mandli, zabalíme a utvoříme kuličky. Bílou čokoládu rozpustíme, přidáme tuk a rozehřejeme. Kuličky namáčíme v čokoládě a obalíme v plátcích mandlí. Naskládáme na mřížku a necháme čokoládu ztuhnout. Bonbony vkládáme do papírových košíčků.

Bonbony s kakaem

* 1 dl vody
* 100 g krystalového cukru
* 220 g piškotů
* 4 polévkové lžíce citronového sirupu
* 60 g másla
* 1 polévková lžíce kakaa
* 50 g mletých lískových ořechů
* nastrouhaná čokoláda na obalení

Cukr smícháme s vodou a směs svaříme. Do vychladlé směsi přimícháme najemno nastrouhané piškoty, citronový sirup, změklé máslo a kakao promíchané s mletými lískovými ořechy. Dobře promísíme a necháme v lednici odležet. Z těsta tvoříme kuličky nebo jiné tvary a ihned obalujeme v nastrouhané čokoládě. Přendáme do papírových košíčků a uložíme do lednice na ztuhnutí.

S lískovým ořechem

* 120 g másla
* 120 g moučkového cukru
* 1 vanilkový cukr
* 1 polévková lžíce kakaa
* 2 polévkové lžíce rumu
* 120 g strouhaných lískových ořechů
* lískové ořechy na naplnění
* strouhané lískové oříšky na obalení

Oba cukry smícháme s kakaem a nastrouhanými ořechy, máslem, rumem a propracujeme. Necháme v lednici odpočinout. Tvarujeme kuličky, do středu vtlačíme lískový oříšek a obalujeme ve strouhaných oříšcích.

S kokosem a sektem

* 240 g moučkového cukru
* 100 g strouhaného kokosu
* 80 g másla
* 2 polévkové lžíce sektu
* moučkový cukr na obalení

Moučkový cukr smícháme s kokosem a změklým našlehaným máslem. Dobře promícháme a přilijeme sekt. Necháme v lednici hodinu odležet. Z těsta tvoříme kuličky, které obalujeme v moučkovém cukru a skládáme do papírových košíčků.

Bonbony s mátou

* 80 g másla
* 30 g moučkového cukru
* 1 kávová lžička vanilkového cukru
* 3 polévkové lžíce mátového likéru
* 4 kostičky mléčné čokolády
* kakao na obalení

Změklé máslo smícháme s moučkovým a vanilkovým cukrem, přilijeme mátový likér a nastrouhanou čokoládu. Směs dobře propracujeme. Zabalíme do fólie a necháme v lednici odležet. Z těsta tvoříme kuličky a obalíme v kakau. Bonbony skládáme do košíčků a necháme v lednici ztuhnout.

Se sušenými švestkami

* 100 g másla
* 35 g moučkového cukru
* 7 sušených švestek
* 40 g piškotů
* 1 kávová lžička rumu
* 1 polévková lžíce švestkových povidel
* nasekané lískové ořechy na obalení

Máslo lehce vyšleháme a přidáme moučkový cukr a nastrouhané piškoty. Přimícháme rum, povidla a najemno nakrájené švestky. Vše promícháme a necháme v lednici odležet. Z těsta tvoříme kuličky a obalíme v nasekaných lískových ořeších a přendáme do papírových košíčků a necháme ztuhnout v chladu.

Kávovo-ořechové bonbonky

* 1 dl silné černé kávy
* 150 g cukru krystal
* 150 g mletých lískových ořechů
* piškoty na zahuštění
* kakao a moučkový cukr na obalení

Lískové ořechy najemno semeleme, přidáme cukr a postupně přidáváme kávu. Hmotu dobře promícháme, pokud bude příliš řídká přidáme strouhané piškoty. Necháme v lednici hodinu odležet. Z těsta tvoříme kuličky nebo jiné tvary a obalujeme v kakau, které jsme promíchali s trochou moučkového cukru. Bonbony přendáme do papírových košíčků.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/nepecene-kulicky-a-krajene-cukrovi-vam-usnadni-vanocni-pripravy-p8s-/recepty.aspx?c=A081128_152809_vanoce_recept_ves

CZIN.eu
www.uvodnik.cz TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one