46565662.jpg

NĚKOLIK RAD :

- abychom předešli srážení krému, postupně do vyšlehaného másla zašleháváme po kouskách puding nebo kaši, případně vejce šlehaná s cukrem v páře, apod...

- máslo a puding (kaše apod...) musí mít  s t e j n o u  teplotu.

- nejnáchylnější ke srážení je krém nastavený pudingem.

- pokud se už stane, že se krém srazí, lze ho docela jednoduše napravit: do dřezu (např.) napustíme hodně horkou vodu a postavíme do ní mísu se sraženým krémem. Ihned začneme šlehat (nejlépe elektr. šlehačem). Jakmile krém začne od stěn jakoby povolovat, hned misku vyndáme (nepřestáváme šlehat) a krém po chvíli šlehání nabyde a krásně zjemní.

- zbytky puding.krému nezamražujeme. Po rozmražení se sráží a nepomůže ani napravování.

- na vybělení krému ( ne však úplně do sněhobíla) lze použít bělidlo krému od Wiltonu. Pozor - nefunguje u krému, který byl nastavený celými vejci nebo žloutky.


Šlehačkový krém

2 mandarinkové kompoty, 1 sladká šlhačka, 1 zakysaná šlehačka, trochu cukru, 1 vanil. puding Olé - Oetker bez vaření, 1 ztužovač šlehačky.

Kompoty dáme okapat. Do šťávy přidáme šlehačky. Zvlášť smícháme sypké suroviny, které do tekutiny zašleháme šlehačem. Nakonec vmícháme ovoce, nebo polovinu krému natřeme na proříznutý korpus, poklademe ovocem a přikryjeme druhou polovinou krému.

Čokoládový krém s kofilou

1/2 l mléka, 1,5 čok. pudingu, 2 lžíce pol. mouky, 4 čokolády kofily ( nebo podobné - ledové kaštany apod.), 2 lžíce krystalu, 50g Ivy (nebo podobný ztuž. tuk), 2 lžíce moučkového cukru, 400g másla.

Uvaříme puding z mléka, puding. prášku a mouky. Do horkého zamícháme nalámanou čokoládu, krystal a ztuž. tuk.

Máslo našleháme s mouč. cukrem a po částech zašleháme se studeným pudingem.

Tvarohový krém (Esko)

400 ml mléka ( kvůli trvanlivosti je lepší sušené)

1 vanilkový puding

1/2 PL pol. mouky,

2 PL krystalu

2 PL mouč. cukru

1 měkký tvaroh (kostka, ne vanička)

150g másla

rum

Uvaříme puding z mléka, mouky, krystalu a puding.prášku.

Máslo vyšleháme s mouč. cukrem a zašleháme tvaroh. Postupně přidáváme studený puding. Můžeme ochutit asi lžící rumu.

Vynikající, ne moc sladký, krém. Pro větší pikantnost jsem pod krém namazala slabou vrstvu domácí višňové zavařeniny. ( kyselejší zavařeniny se můžou přisladit)

Ořechový krém

70g másla, 70g hl. mouky, 5 dcl mléka, 180 g krystalu, 250g másla, 100g tuku Palmarin ( zřejmě slovenská verze Hery), 1 žloutek, 1/2 balíčku instatního pudingu v prášku bez vaření s vanil. příchutí, 150g ořechů nebo oříšků.

krém - uděláme kaši: 70g másla a 70g mouky zpěníme, zalijeme mlékem smíchaným se žloutkem a cukrem a vaříme do zhoustnutí. Kaši přikryjeme a necháme vychladnout. Vyšleháme máslo a tuk a zašleháme zchladlou kaši. Asi čtvrtinu krému odložíme, do ostatního přidáme puding. prášek a mleté ořechy a vymícháme.

Krémem bez ořechů zdobíme, ořechovým dorty promazáváme.

Krém s gustinem

500g másla, 1/2 l mléka, 80g gustinu, 110g cukru, 2 vanil. cukry

Uvaříme gustin s mlékem a van. cukry podobně, jako puding a vychladíme. Našleháme máslo s cukrem a postupně zašleháme gustinový puding.

Výborný krém na zdobení krémových dortů.

 

 

CZIN.eu
www.uvodnik.cz TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one