46565662.jpg

NĚKOLIK RAD :

- sníh do piškotového korpusu vždy zamícháváme velmi opatrně a ručně.  Sníh jakoby do těsta zabalujeme.

- formu na dort (zejména v případě piškotového korpusu od Katky) nevymazáváme. Jen na dno dáme peč. papír. Těsto se na stěny sice přichytí, ale před vyklopením ho lehce odřízneme nožem. Dort tak lépe drží tvar, naodkloní se směrem do středu.

- při pečení se držíme přesně pokynů v receptu - peču spíš zvolna a dlouho. Pokud není korpus dostatečně propečený, po vychladnutí se propadne.

- to, zda je upečený, zjistíme píchnutím špejle do středu. Po vytažení je špejle suchá, bez těsta.

- korpus vyklopíme až po mírném vychlazení - 5-10 minut po vytažení z trouby. Pokud  to uděláme dřív, riskujeme jeho sražení. Studený korpus jde zase špatně vyklápět.

Sněhový korpus

9 bílků, 540g cukru-krupice, Na nejvyšší rychlost vyšleháme el. šlehačem bílky na sníh a postupně pak přidáváme po lžících cukr. Sníh je pevný a lesklý. Troubu předehřejeme na 90-100 stupňů. Připravíme si peč. papíry - 3 ks a nakreslíme na ně tvar dortu. Sněhem naplníme zdobící sáček a nastříkáme kolem dokola okraj dortového dílu. Pak vyplníme vnitřek. Takto vyplníme tři díly. Dáme péct-sušit na 2 hodiny. Pak vypneme troubu a dortové díly necháme uvnitř až do vychladnutí.

Piškotový korpus

5 vajec, 200g krupic.cukru, 200g pol. mouky, 5 polévkových lžic teplé vody, 1 čajová lžička kypř. prášku.

Korpus - bílky ušleháme se špetkou soli a zašleháme půlku cukru. Žloutky našleháme se zbývajícím cukrem (4 minuty) a nakonec 1 minutu zašleháváme vodu. Přidáme půlku mouky s pr. do peč. ( proseté) a zašleháme. Pak opatrně metlou vmícháme půlku sněhu, potom druhou polovinu mouky a pak zbytek sněhu.

Troubu předehřejeme. Formu - dno - vyložíme peč. papírem. Boky nenatíráme a nevysypáváme. Dort lépe udrží tvar. Pečeme při 150 stupních necelou hodiny. Necháme chvíli vychladnout, pak boky odkrojíme nožem a vyklopíme.

CZIN.eu
www.uvodnik.cz TOPlist
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one